Сад

Клумба, квітуча все літо: які квіти посадити

Дізнайтеся, як вирощувати гарні квітучі багаторічники для розкішної клуби квітучої все літо. Які хитрощі і секрети застосовують квітникарі, щоб клумба цвіла з весни до пізньої осені.

Прийоми для створення клумби квітучої все літо

Клумба, яка передбачає безперервне цвітіння протягом усього дачного сезону від весни до осені, ніколи не буде виглядати однаково ефектно протягом усього цього часу.

Набагато краще створити клумбу, яка максимально розкішно виглядає в один сезон, наприклад влітку. А потім продовжити сезон цвітіння для цієї клумби додавши в неї більш ранні або пізні квітучі рослини. Це дасть вам красиву клумбу, яка буде цвісти з квітня по жовтень, з максимальним піком на червень-серпень.

Клумби, квітучі все літо часто містять півонії, троянди, жоржини, флокси. Якщо підібрати їх в одному тоні, наприклад, рожевому, то для весни на цю клумбу можна додати блідо-лілові тюльпани і гіацинти, а для осіннього цвітіння використовувати рожеві багаторічні айстри.

Привабливий вигляд клумбі з березня по травень може створювати листя таких багаторічників як гортензія і буделея, які зацвітуть тільки в кінці літа – це дозволить використовувати ці квіти в загальній композиції клумби протягом двох сезонів. Це буде особливо ефектно, якщо ви додасте до них невибагливі садові папороті.

Для пізнього цвітіння клумби, можна додати до її складу і невибагливі однорічні, такі як космею, сальвию, цінію – вони будуть цвісти до пізньої осені. Так ваша клумба буде яскравою і красивою з середини квітня до середини жовтня.

А якщо ви додасте на клумбу декоративні трави, то клумба збереже свою привабливість до перших заморозків.

Як вибрати місце для клумби безперервного цвітіння

Вибір місця для клумби може істотно вплинути на наш вибір кольорів і загальний дизайн клумби. Виходячи з місця ми будемо планувати сезон піку цвітіння і вибирати рослини, які складуть основу нашої клумби. Потім розширюємо час цвітіння планованої клумби, додаючи до неї частина квітів з більш раннім терміном і пізнім терміном цвітіння.

Якщо у вас тінистий сад, що найбільш підходящими для такої клумби будуть квіти, які цвітуть навесні і на початку літа.

Якщо у вас сонячний сад, то на такий клумбі більшість квітів будуть відчувати себе комфортно. Таке розташування ідеально для клумби, яка буде цвісти все літо.

Якщо ви плануєте розмістити клумбу на південному заході, у вас чудове місце для клумби, пік цвітіння якої – осінь. Оскільки саме це розташування клумби дозволить їй отримати найбільшу кількість світла в скорочуються за тривалістю осінні дні.

Які квіти посадити на клумбі щоб цвіли з весни до осені

Багаторічники для весни і початку літа

Це одні з кращих весняно-квітучих багаторічників, найбільше підходять для тінистого ділянки, щоб створити гарну клумбу з багаторічних рослин:

Тюльпани • Проліски • Мускари • Гіацинти • Іриси • Нарциси • Крокуси • Примула • Барвінок


тюльпани

проліски

мускари

гіацинти

іриси

нарциси

крокуси

Примула

Барвінок

Літні квітучі багаторічні

Це одні з кращих багаторічників для клумби для клумби, пік цвітіння якої припадає на літні місяці:

Жоржини • Троянди • Ліліейнік • Дельфиниум • Вероніка • Маки • Анемони • Астильба • Шавлія


жоржини

троянди

лилейник

дельфініум

Вероніка

Маки

Анемона

астильба

шавлія

Багаторічники для кінця літа і початку осені

Це одні з кращих осінньо-квітучих багаторічників, які починають цвісти наприкінці серпня і продовжують цвісти восени:

Хризантеми • Багаторічні айстри • Ехінацея • Геленіум • Рудбекия • Кореопсис • Золотушник •
Деревій • Седум


хризантеми

багаторічні айстри

Ехінацея

геленіум

рудбекия

кореопсис

Золотарник

деревій

седум

Посадка клумби: скільки садити квітів

Найпоширеніша помилка при створенні клумби – висаджувати по одному примірнику полюбився рослини. Використовуючи невідповідну кількість різних видів квітів, ви можете отримати зовсім не той результат, на який розраховували – ваша клумба може виглядати хаотично.

Набагато краще обмежити свій вибір рослин для клумби десятьма видами, які вам сподобалися. Переконайтеся, що терміни їх цвітіння збігаються або доповнюють один одного.

Купуйте по 3-5-7-9 примірників одного виду, в залежності від розміру вашої клумби. Тоді ви створите красивий квітковий килим, де ваші рослини будуть переходити від одного до іншого плавним природним чином.

Купівля декількох екземплярів одного виду не тільки не підірве ваш бюджет, а навпаки, дозволить вам заощадити – тому, що ви все одно будете купувати певну кількість рослин, щоб заповнити весь простір квітника. А купуючи кілька однакових рослин, ви зможете розраховувати на знижку при покупці.

Коли краще висаджувати квіти на клумбу

Якщо ви купуєте рослини в горщиках, то вони можуть бути посаджені протягом року з двома винятками.

Ніколи не саджайте, коли земля крижана, – почекайте кращої погоди, прикопавши свої рослини біля стіни. Стіна, звернена на захід, ідеальна.

Не саджайте в жарких сухих умовах, якщо ви не можете регулярно поливати, тому що як тільки кореневої кулька висохне, рослина буде страждає.

Як підготувати грунт для посадки квітів на клумбі

Підготовка землі істотно впливає на те, як наші рослини будуть виглядати і розвиватися в майбутньому.

Мотикою видаліть бур’яни з місця майбутньої посадки, ретельно видаляючи всі коріння. Скопайте ділянку під посадку на глибину багнета. Додайте компост – перепрілий гній, листя, траву. Тепер можна всаджувати квіти – квітка акуратно витягуємо з горщика, розправляємо коріння і висаджуємо на клумбу.

Переконайтеся, що при посушливій погоді ви добре поливаєте рослини в перший рік їх вирощування.

Як зробити дизайн клумби, квітучої все літо

  1. Як тільки ви купили рослини, висадіть їх на клумбі. Дайте кожній рослині достатньо місця для майбутнього зростання, враховуючи, що більшим рослинам потрібно більше простору.
  2. Не розміщуйте рослини чітко по висоті: Низькі ближче, високі подалі – так ваша клумба буде виглядати занадто офіційно, як на параді. Якщо у вас є висока повітряне рослина, типу космеи, його можна посадити ближче до зовнішнього краю клумби, воно буде створювати інтригуючу легку завісу.
  3. Уникайте робити круглі клумби, т. к. вони не дають ковзати погляду і не вигідні з точкизрения загальної перспективи ландшафтного дизайну. Спробуйте зробити таку форму квітника, щоб він дозволяв рослинам як би виходити за його кордон. Це може бути хвилястий бордюр або якийсь неправильний трикутник, який виступає з основною клумби, а потім повертається назад в рамки спільного кордону. Таке розміщення одного великого рослини в стороні від основної групи обманює погляд і робить квітник візуально більшим.
  4. Змішуйте текстури, додаючи вертикальні рослини. Спрямовані вгору стовбури рослин, такі як дельфиниуми і люпин, з’єднують землю з небом і руйнують монотонність великої кількості квіткових горбочків – природну форму росту більшості квітів, створюючи таким чином велику елегантність і інтерес. Мечеобразной листя ірисів і гладіолусів мають той же ефект, і вони, безсумнівно, додадуть будь клумбі більше витонченості.
  5. Додайте одне сміливе і висока рослина. Наприклад, амарант або рицина, підірвуть клумбу своєї бордово-червоним листям, в той же час, стануть вигідним фоном для більш нейтральних рослин, роблячи квітник набагато більш барвистим.
  6. Якщо ви виявите вдалу комбінацію рослин, не бійтеся її повторити кілька разів на клумбі – це додасть їй більше цілісності і природності.

Як доглядати за клумбами, яка цвіте все літо

За великий клумбою потрібно безперервний догляд. Необхідно вчасно зрізати рослини, які відцвіли, щоб не допустити самосіву і самозахоплення територій. У той же час, деякі насіння може бути залишені з декоративного інтересу. Прополка, підв’язка які вишикувалися рослин – все це треба робити вчасно. Кожні три роки багаторічники треба ділити – щоб омолодити кущі і скласти нові квіткові композиції на клумбі.

Ми розповіли вам основні стратегічні моменти, які дозволять вам створити свою прекрасну клумбу, квітучу все літо!