Сад

Найпопулярніші сорти капусти: переваги і недоліки, фото

Капуста – одна з найбільш часто вирощуваних культур на наших дачах. З давніх часів цей овоч став основою раціону людини, елементом багатьох корисних і смачних страв. Завдяки самовідданій праці агрономів, вдалося визначити кращі сорти капусти, які відмінно приживаються в умовах помірно континентального клімату, і дають багаті врожаї.

Розподіл капусти по термінах дозрівання

Важлива характеристика, за якою розрізняються всі сорти білокачанної капусти – швидкість дозрівання з моменту посадки у відкритий грунт. Класифікація сортів капусти по періоду дозрівання:

  • Ранні – готові до вживання на 50 – 120-й дні після перенесення розсади у відкритий грунт;
  • Середні – дозрівають на 120 160-е добу після висадки розсади;
  • Пізні – збирати урожай можна приблизно на 145-175-й дні після посадки.

Визначившись з термінами дозрівання, вибирайте сорт за іншими характеристиками: розміром і вагою головок, швидкості росту, смаковими якостями.

Ранні сорти капусти білокачанної

Качани рихлі, листя соковиті і солодкуваті на смак. Підходять для приготування салатів і вживання в сирому вигляді. Урожай не зберігається довго, але швидко дозріває. Не використовується для засолювання і заготовок.

капуста Парел

Ультраранній сорт «Парел» дозріває на 50-60-у добу після висадки розсади в грунт. Листя середньо-дрібні, салатові, з білуватим нальотом. Качани щільні, трохи приховані листям, соковиті на смак. Маса 1 головки – близько 1 кг. З 1 м? можна отримати до 5 кг капусти. Сорт виведений голландськими селекціонерами як гібрид ультраранньої Капусти білокачанної.

капуста Червнева

Розсаду висаджують в травні, і вже в червні можна збирати урожай. Період дозрівання – до 100 діб. Сорт не боїться холодів, високодекоративний. Листя салатові, головки круглі, середньої щільності, приблизно однакового розміру. Вага качанів сягає 2 кг при відносно невеликих розмірах. Урожайність сорту з 1 м? становить близько 5 кг. Переспілі плоди лопаються, тому зі збором врожаю капусти сорту «Червнева» краще не зволікати. Це один із стародавніх сортів, виведений в Радянському Союзі в 1967 р, і швидко набув поширення по всій території пострадянського простору.

Капуста Золотий гектар

Сорт «Золотий гектар» цінується городниками за хороші смакові якості і відмінну врожайність (7-8 кг з 1 м?). Розміри качанів досить великі, в окремих випадках їх вага становить 2,5 кг. Головки щільні, довго зберігаються, не розтріскуються. Можуть дивуватися шкідниками, тому потрібні профілактичні заходи. З моменту висадки розсади в грунт рослина дозріває на 110 день. Сорт набув широкого поширення в Україні та Молдові.

Середні сорти капусти білокачанної

Середньостиглі сорти використовуються для нетривалого зберігання, термічної обробки та консервування, а також для вживання в сирому вигляді. Вони діляться на кілька підвидів:
• среднеранние;
• середньостиглі;
• середньопізні.
Ці сорти з’єднали в собі характерні гідності ранніх і пізніх сортів: швидкість дозрівання, відмінні смакові якості, високу врожайність, можливість застосування для засолення і консервації, тривалий час зберігання.

Капуста Слава 1305

Високоврожайний середньостиглий сорт «Слава 1305» цінується за хороший смак листя. Вважається, що з цієї капусти виходять хороші соління. Кочан круглої форми, трохи приплюснутий, діаметром до 20-25 см. Вага 1 капустяної голівки знаходиться в межах від 2 до 4 кг. У розрізі капуста світла, що покривають листя – салатові. Холодо- та посухостійка. Урожайність 1 м? досягає від 9 до 12 кг. Зазвичай дозріває за 110-120 днів. Сорт був виведений в Радянському Союзі методом відбору іноземного зразка, набув широкого поширення в 1940 р

капуста Подарунок

Сорт середньостиглий, з часу посадки розсади до збору врожаю зазвичай проходить 4-4,5 міс. Розетка до 1 м в діаметрі. Листя зелено-сірі, злегка покриті восково-білим нальотом. Кочан округлий, трохи приплюснутий, вагою 3-5 кг, в розрізі має салатово-біле забарвлення. Урожайність – 9 кг з 1 м ?. Відрізняється привабливим товарним виглядом. Спочатку сорт «Подарунок» був виведений 1920 р для вирощування на продаж, а згодом його оцінили і власники підсобних господарств.

капуста Доброводская

Сорт середньостиглий, зберігається до 5 місяців. Вага качанів близько 9 кг. Сорт стійкий до хвороб, не вередливий до грунтів. Вага головок – 3-5 кг. Урожайність 1 м? – до 30 кг. Листя біло-кремові, соковиті, з солодкуватим присмаком. Завдяки відмінним смаковим якостям даний сорт ідеально підходить для квашення.

Пізні сорти капусти білокачанної

Пізні сорти – високоврожайні, з відмінними смаковими характеристиками, підходять для тривалого зберігання і вживання в їжу, а також для заквашування і консервування. Таку капусту найчастіше можна зустріти на прилавках магазинів в зимовий період.

капуста Агресор

Головки сорти «Агресор» важать від 3 до 4,5 кг. Верхні листки фігурні, з невеликою кількістю воскового нальоту, темно-зеленого кольору з синюватим відтінком. У розрізі капуста біла, іноді трохи жовтувата. Період дозрівання триває близько 120 днів. Урожайність – 5-8 кг / 1 м ?. Сорт «Агресор» – гібридний, порівняно новий. Він виведений в Голландії в 2003 р Свою назву отримав за стійкість перед хворобами, шкідниками. Даний вид не тріскається під час зберігання і транспортування.

капуста Колобок

Від моменту посадки до збору врожаю сорту «Колобок» проходить близько 160 діб. Листя темно-зелені, гладкі, покриті восковими плямами. Головки соковиті і щільні, округлі, вагою до 4,5 кг. Урожайність – до 12 кг / м ?. Сорт універсальний, тому що підходить для зберігання, переробки, вживання в свіжому вигляді. Набув поширення в 2004 р Підходить для машинного збирання завдяки однорідності качанів.

капуста Білосніжка

Капуста даного сорту дозріває за 145-165 діб. Головки круглі, трохи приплюснуті, вагою від 2 до 3 кг. Урожайність 1 м? – від 5 до 8 кг. Чи не псуються при перевезенні та зберіганні. Сорт по праву вважається одним з найбільш корисних, рекомендується для приготування їжі дітям.


У міру набуття досвіду кожен городник знаходить найкращі сорти капусти для себе. Тому не бійтеся експериментувати і пробувати вирощувати нові сорти, а серед них ви обов’язково знайдете правильні варіанти.