Сад

Реставрація дерев’яних вікон крок за кроком

Якщо ви купили під дачу старий будинок з дерев’яними вікнами, які виглядають непривабливо, не поспішайте викидати їх і купувати нові. Ви можете своїми руками відреставрувати старі рами і за допомогою наших рад і сучасних оздоблювальних матеріалів перетворити жабу на царівну. Реставрація дерев’яних вікон – процес трудомісткий. Зате це набагато дешевше, ніж поставити нові вікна. Ми розповімо вам, як відреставрувати дерев’яне вікно своїми руками.

Реставрація дерев’яних вікон своїми руками. демонтаж

Перший крок – це демонтаж. Найчастіше в старих приватних будинках віконні рами просто вставлені в отвір, і їх можна вийняти за допомогою монтування. Головне при цьому – рівномірно прикладати зусилля, переміщаючи монтировку по всій висоті вікна і по обидва боки, щоб вікно не перекосилося.

Якщо вам буде потрібно відкрутити петлі, зафарбовані фарбою, ви можете зняти фарбу з шурупів, постукуючи молотком по викрутку. Після цього відкрутити їх буде набагато легше.


Скло необхідно зняти. Зазвичай вони тримаються на кількох дрібних гвоздиках, які часто бувають приховані під залишками замазки. Для видалення замазки існують спеціальні інструменти, але це цілком можна зробити і звичайною стамескою.

Порада! Стара замазка буде зніматися легше, якщо ви прогріється її феном.

Як відремонтувати старе вікно

Після того, як всі стекла зняті, можна приступати до очищення та відновлення дерев’яних поверхонь. Для зняття фарби можна скористатися будівельним феном.

Або спеціальної агресивної змивом для фарби. Її наносять на поверхню, і вона руйнує фарбу. Але при роботі з нею потрібно бути обережним – вона небезпечна для шкіри. Обов’язково використовуйте рукавички.

Тепер, коли фарба видалена, можна в повній мірі оцінити ступінь пошкодження віконної рами. Подальші дії залежать від того, яка картина вам відкриється.

Якщо на дереві є підгнилі ділянки, то гнилу деревину потрібно видалити. Далі за обставинами: якщо вибоїни невеликі, і їх можна зашпаклювати, то приступайте до шпаклівки. Іноді шпаклівка може проводитися в кілька етапів – це залежить від ступеня пошкоджень.

Для ушкоджень середнього розміру, з якими шпаклівка не впорається, можна приготувати заповнювач з тирси і клею ПВА.

Заповніть цією сумішшю пошкоджені ділянки.

Після того, як клей з тирсою висох, зашпаклюйте будь-які дрібні вибоїни, які залишилися.

Якщо ж згнилий ділянка дуже великий для шпаклівки і заповнювач, то доведеться заповнити його брусочками, випиляними за розміром. Їх слід посадити на клей і – якщо є така можливість – додатково прибити або прикрутити саморізами.

Після висихання клею ділянку слід зашпаклювати звичайної шпаклівкою по дереву.

Наступний етап – зачистка. Раму потрібно ретельно відшліфувати.

Особливу увагу приділяйте шпаклювання ділянкам.

Реставрація дерев’яних вікон. Оздоблення

Перед тим, як приступати до обробки, поверхня рами потрібно знежирити уайт-спіритом або аналогічним розчинником. Спирт для цього не підійде!

Далі обов’язково грунтуем наші вікна.

Тепер рами готові до фарбування. Якщо вам пощастило, і ваші вікна не пошкоджені, то ви можете використовувати прозорі фарби.

Дерево – дуже гарний матеріал, і дерев’яні вікна, пофарбовані прозорою фарбою, виглядають неймовірно привабливо. Але навіть якщо вам доведеться пофарбувати ваші вікна звичайної непрозорою фарбою для дерева, щоб приховати шпаклівку і сліди ремонту, пластикові вікна все одно не зможуть з ними зрівнятися.

Після фарбування рама готова до скління і повернення на своє місце, де вона прослужить ще багато років. Реставрація дерев’яних вікон вимагає чималих витрат часу і праці, але нехай вас це не лякає. Всі витрачені зусилля повернуться сторицею, адже такі вікна набагато екологічніше і привабливіше сучасних пластикових. Крім того, реставрація обійдеться значно дешевше, ніж покупка і установка нових вікон.