Сад

Сад та город своїми руками: 40 фото красивою дачі

Як зробити гарний сад і город своїми руками, який би волав у нас захват і приносив задоволення? В наші дні сад і місто – це не просто земля, де вирощують продукти до столу, – це притулок від суєти і стресу, місце, де наша душа повертається до прекрасного. І принципи створення красивого саду та городу можуть бути застосовані як до вашому дачній ділянці, так і до озеленення балкона або навіть до вашої колекції кімнатних квітів.

Ви можете перебувати в саду на дачі пару хвилин або годинами – це не має значення, тому що ви кожну секунду отримуєте задоволення кожною клітинкою вашого тіла.  І хоча, наш будинок і сад – це суто персональне і особистий простір, кілька загальних рекомендацій допоможуть вам досягти справжнього досконалості і створити гарний сад і город своїми руками.

Візуально розділяйте сад і город.

Зонування простору в саду, допоможе вам створити більш цілісний і гармонійний дизайн. Клумба в з високими декоративними травами і квітами служить своєрідною перегородкою між городом і садом.

І хоча, сад розташований зовсім поряд з городом, відокремлений такої декоративної кордоном, він вийде більш затишним і красивим.

Враховуйте вид з різних куточків саду.

Красиво милуватися своїм садом видали, але набагато важливіше насолоджуватися ним зсередини. Тому важливі види, які відкриваються як з вашої альтанки, так і від стежки або відокремленої лавки в саду.

Для створення цікавої структури, використовуйте в саду доріжки криволінійної форми і арки з кучерявими рослинами, акуратно вписуючи їх в загальне розташування чагарників і плодових дерев.

Важливо враховувати не тільки красу квітів, але і їх аромат, тоді, походжаючи по саду, ви зможете відчувати як аромат троянд перетікає в чудовий аромат жасмину або лілій.

Використовуйте будь-який куточок вашого саду як квітник.

Ваш город – це не просто місце боротьби за урожай. Невеликими зусиллями, завжди можна надати йому більш цікавий вид – посадивши в якості бордюру пряні трави або квіти, що відлякують комах.

Навіть невеликі куточки саду такі як місце біля задньої стіни будинку можуть бути використані для того, щоб розбити милий квітник з невибагливими багатолітниками.

Паркан – відмінне місце для квітника з садовими ліанами, досить зміцнити на ньому садову сітку. Для сонячної сторони паркану можна посадити плентається троянду, яка буде цвісти весь сезон.

Для тінистого місця посадите жимолость, яка цвіте хоч і недовго, але має дуже приємним ароматом.

І, звичайно, використовуйте клематис! Це найпопулярніша садові ліана, яка може зовсім приголомшливим чином перетворити ваш сад. Причому найкраще клематис буде себе почувати на садовій арці, тому що йому потрібна тінь в прикореневій зоні та світло для пагонів.

Сад – це не тільки декорації, а й, головним чином, урожай. Використовуючи виноград для того, щоб оповити садову альтанку, ми вирішимо відразу два завдання.

По-перше, виноград створить приємну прохолоду в сонячний день, по-друге, восени порадує нас щедрим урожаєм.

Тіньолюбні і світлолюбні рослини можна посадити поруч.

У будь-якому куточку вашого саду можна поєднувати ваші улюблені рослини, створюючи потрібний для них режим освітленості.Важливо виділити світлолюбним високим рослинам більш сонячну сторону, можливо, навіть прибравши частину затінюють високих посадок, а тіньолюбиві рослини посадити поруч в їх тіні.

Створіть розкішний вигляд.

Чи не скупіться, і не висаджуйте в саду всі красиві сорти квітів, які попалися вам на очі. Краще виберіть 1-2 красивих сорти, але створіть з них дійсно розкішну клумбу, посадивши поруч кілька кущів. Важливо потрібно навчитися вирощувати зовсім небагато рослин – так для цієї арки біля хвіртки були обрані два сорти плентаються троянд, але це, дійсно, здорові і добре доглянуті кущі, які дають рясне цвітіння.

Додавайте контраст.

Там, де немає цікавої структури – використовуйте колір. Зарості м’яти в дальньому кутку саду не мають особливо цікавого естетичного вигляду, додавши до цих посадками контейнер з контрастною листям, отримали відмінний результат.

Причому контраст може бути не тільки кольором, але і світлом. Так білі квіти в тінистому куточку саду візуально зроблять його менш похмурим, надавши йому майже містичне чарівність.

Змішуйте.

Гарний сад і город своїми руками має на увазі створення неформальної розслаблюючій атмосфери. Цього можна досягти використовуючи поєднання рослин в саду найнесподіванішим чином.

Додавши трохи простих кольорів поруч з посадками овочів, ви перетворите простий город в тріумф красот і щедрот природи у вашому саду.

Погодьтеся, що і хороший урожай приносить не менше естетичне задоволення, ніж квітник?

А насолода смаком домашніх овочів – це ще один подарунок природи для нас.

Використовуйте невибагливі сорти рослин.

Сад та город своїми руками має на увазі органічно чисті продукти, бажано з мінімальним використанням хімічних засобів.

І найкращий спосіб уникнути застосування хімікатів – це вибирати стійкі до захворювань сорти.

Перш, ніж принести нову рослину на ділянку, поцікавтеся його стійкістю до захворювань і шкідників, щоб він не створював проблем ні вам, ні оточуючим його посадкам в саду або городі.
Це відноситься як до овочів, так і до фруктів і квітам.

Завжди можна знайти ті сорти рослин, які відмінно будуть рости в ваших умовах, не вимагаючи від вас підвищеної уваги і застосування хімікатів.

Кожному – своє місце.

Всякий куточок в саду має своє призначення, має право на існування і вашу любов.

Тому компостний ящик і сарай – не повинні бути замурзаними підкидьками в вашому саду, а бути такими ж улюбленими і доглянутими як клумби і город.

У відповідь, кожен куточок у вашому саду буде тільки радувати вас.

Думаєте об’ємно.

Створюючи сад і город своїми руками, важливо планувати посадки не тільки на площині, але використовувати перепад висот – тоді ваш ландшафтний дизайн буде більш насиченим і цікавим. В цьому відношенні, пощастило тим, у кого сад на схилі – при наявності певних проблем, такий сад буде завжди виглядати виграшів, ніж плоскі посадки з городом і парою фруктових дерев по кутах.

Для тих, у кого рівний садову ділянку прийдуть на допомогу арки і перголи, які перетворять ваш сад в казкове місце. Крім того, це відмінний спосіб продемонструвати ваші прекрасні плетуться троянди і клематиси.

Часто виникає питання про те, як прикрити плетуться троянди на зиму. Насправді, ви робите мінімум рухів – вкриваєте троянди плівкою прямо на арці.

Город як місце для творчості.

Хоча може бути занадто пізно, щоб щось міняти на городі в цьому році, але ніколи не буває рано, щоб зробити якісний стрибок на краще городу в майбутньому. Проаналізуйте як виглядає ваш город зараз, щоб ви хотіли додати, прибрати або змінити. Намалюйте план. 

Подумайте, де прогалини, де помилки? Ваш город не такий розкішний як хотілося б? Візуально меншу кількість сортів в одному місці створює більший ефект. Посадіть на грядки овочі тільки одного виду – тоді буде виглядати щільніше.

Здивуйте себе. Завжди пробуйте одну-дві нових ідеї в сезон.

Зробіть все можливе. Не здавайтеся через те, що ваше простір або час – обмежено. Почніть з малого, – посадіть щось таке, що викликає ваше захоплення.

Правда кажуть, що найсмачніші овочі та фрукти ті, що виросли у нас в саду. Сад та город своїми руками дасть вам найбільше задоволення від життя, ніж що-небудь ще.