Будівництво

Водопровід в баню взимку щоб не замерз своїми руками відео

Баня – захід, який проводиться цілий рік, але взимку постачати баню водою з літнього варіанту (від накопичувального резервуара або по відкритому водопроводу) неможливо, тому завбачливі господарі відразу облаштовують водопостачання лазні по зимовому варіанту – утепленим або від закритого підземного джерела. Крім того, якщо будинок на дачі підключений до центрального або автономного безперервному водопостачання, то водопостачання лазні можна організувати підключенням до нього, а як резерв використовувати накопичувальний бак вже в приміщенні лазні, а не зовні.

Зимове водопостачання лазні має свої переваги:

  1. В свердловині або в колодязі вода завжди буде мати температуру вище вуличної в зимову пору року;
  2. Після користування лазнею відключення води проводиться без її замерзання в водопроводі;
  3. Подавати воду в баню можна відновити в будь-який час.

Особливості подачі води в баню

Ідеальний джерело водопостачання для лазні – артезіанська або фільтрова свердловина, а також колодязь або незамерзаючий джерело. При установці в свердловину насосу питання з періодичним зневодненням трубопроводу в неопалювальній лазні стає неактуальним, так як вода після виключення насоса самопливом зливається назад в свердловину. Єдиною умовою безперебійної роботи такої схеми є забезпечення ухилу труб у напрямку до свердловині.

Насоси та труби для водопостачання

Вибір насоса для холодного водопостачання лазні досить великий, тому для кожного конкретного споруди можна підібрати найбільш відповідну модель. Детальні характеристики водяних насосів описані нижче.

Насос поплавкового типу монтується на поверхні відкритих водних джерел, тому їм можна користуватися тільки прі не замерзлої водяної поверхні, і зимовий водопровід в баню з використанням такого насоса зробити не вийде.

  1. Позитивні сторони його застосування – при будь-якому рівні води всас (всмоктуючий патрубок) насоса буде знаходитися у воді.
  2. Недоліки: малопотужний прилад без автоматики буде працювати тільки в теплу пору року.

Дренажний насос знаходиться у воді, але на невеликій глибині, а його фіксація в підводному положенні забезпечується тросом або шнуром.

  1. Перевага і одночасно недолік цієї моделінасос знаходиться не в воді, а над нею. І, якщо взимку в свердловині насоси не замерзне, то кріплення на шнурі може оголити корпус при швидкому відборі води і недостатньому її притоці, і насос перестане подавати воду наверх;
  2. Також дренажні моделі не забезпечуються автоматикою, тому, щоб забезпечити постійне водопостачання лазні, необхідно монтувати окремий водний резервуар.

Насос з гідравлічним акумулятором має такі переваги:

Вбудована система автоматики спрацьовує при зміні тиску в гидроаккумуляторе, тому забезпечує постійний і стабільний напір води. Ці насоси набагато могутніше попередніх моделей, також для них не потрібен накопичувальний бак. Прилад універсальний – може викачувати воду з глибини або доставляти її на необхідну висоту. Насос з гідравлічним акумулятором забирає воду з будь-яких джерел.

Недоліки: велика вартість, надійність роботи тільки при позитивних температурах. Тобто, насос слід монтувати безпосередньо в приміщенні лазні. Якщо лазня неопалювана і використовується періодично, то потрібно передбачити злив води в холодну пору року, а для цього необхідно вбудувати в водопровід в лазні додаткову запірну арматуру. Крім того, насос сильно шумить, і при установці його в лазні цей шум може заважати, тому бажано забезпечити шумоізоляцію обладнання.

Глибинне обладнання – найнадійніше, а й найдорожче. Якщо робити водопровід в баню з глибинним насосом, то свердловина повинна бути глибиною більше 20 метрів і мати високий дебет води. Насос має вбудований захист від бруду в воді і від коротких замикань в електричному ланцюзі. Через високу потужності і вартості приладу використовувати його тільки для водопостачання лазні недоцільно, але можна підключити будинок чи інші житлові будови, в тому числі і для системи опалення. З недоліків можна виділити установку накопичувального резервуара, а також необхідність обладнання залізного, а не пластикового, водопроводу.

Джерело чистої води Характеристики
Природний відкритий водойму Мінімальні витрати на обладнання водопостачання, але якість води – низький, що може привести до засмічення фільтрів банного насоса
Колодязь Чиста вода, яку можна використовувати і для пиття, але джерело вимагає установки погружного або глибинного насоса
свердловина Дрібні свердловини (глибиною до 20 м) – дешевий варіант, але води може бути недостатньо для постійної подачі. Через це підвищується ризик засмічення насоса.

Глибокі свердловини (від 20 м до декількох сотень метрів) – це постійний приплив чистої води в водопостачання лазні взимку, але вартість обладнання такого джерела набагато дорожче.

Подача води в баню своїми руками

Найвдаліша схема підключення зимового підведення води -Паркани з колодязя насосом з гідроакумулятором. Перед реалізацією такої схеми необхідно накреслити загальну схему водопроводу із зазначенням місця установки насоса, точок водорозбору і всієї трубної траси. Передбачається, що колодязь на ділянці вже викопано.

На схемі відразу потрібно вказати кількість запірної арматури і фітингових з’єднань – трійників, переходів, кутів, муфт, фільтрів, вентилів, і т.д.

Для холодного водопостачання лазні при прокладанні траси дешевше і навіть надійніше використовувати труби ПВХ O 50 мм, які з’єднуються спеціальним паяльником. Туби для внутрішньої розводки можуть бути меншого діаметру, з’єднання різних труб робиться через перехідники.

При складанні схеми трубну трасу потрібно прокладати там, де немає інших труб або будівель. Якщо клімат в регіоні теплий, то траншею можна робити неглибоку (до 0,5 метра), і не утеплювати труби. В інших кліматичних регіонах глибина траншеї повинна бути більше глибини промерзання грунту, а трасу необхідно теплоізолювати. Також дно траншеї утеплюється піщаної подушкою шаром 5-7 см, яка буде служити і запобіжником для ПВХ труб від пошкодження їх гострими осколками грунту. Самі труби обмотуються рулонних утеплювачем або вкладаються в пенополистирольную шкаралупу.

Висновок труби з колодязя робиться по-різному: при використанні глибинного насоса вода подається від нього по шлангу, який в траншеї підключається до траси через фітінг. При використанні насоса з гідроакумулятором траса може бути як пластикової, так і зі сталевих труб, без гнучких переходів. Вихід труби з колодязя облаштовується на глибині нижче на 20-30 см загального рівня траншеї (не забувайте про ухил в бік колодязя), облаштування ввідного отвору залежить від матеріалу, яким викладений колодязь. Введення труби в баню теж буде залежати від матеріалу фундаменту, але мелкозаглубленний стрічковий можна просто підкопувати, а для пальового або стовпчастого таких перешкод не буде.

Для вимірювання глибини колодязя і рівня води в ньому використовуйте звичайний мотузковий схил з грузиком. Це допоможе точно розрахувати глибину трубопроводу, який повинен закінчуватися фільтром ггрного очищення. Це металева насадка з дрібними отворами, яка одягається на нижній кінець труби, тому при розрахунку довжини труби в колодязі необхідно враховувати довжину фільтра, щоб він не чинив опору в дно водойми. Так як дно колодязя не змінює своєї глибини, то фільтруюча насадка з впускним клапаном буде завжди знаходитися у воді, незалежно від рівня води в колодязі. Сам заводський фільтр може бути горизонтального або вертикального виконання, тому при горизонтальній конструкції його потрібно підключати через фітингових кут.

Утеплення траси і насосної станції

При установці насосної станції з гідроакумулятором її необхідно утеплювати, і найпростіше це зробити, заглубив її в грунт на 0,5-0,8 метра. Вириту яму з обкладеними цеглою стінками закривають дерев’яною або утепленій металевою кришкою, для утеплення можна використовувати лист пінопласту завтовшки 100 мм.

На цьому етапі можна виробляти пуско-налагоджувальні роботи – включити насос і проконтролювати подачу води, а також візуально визначити відсутність протікання на трасі. Перш ніж почати користуватися в нього необхідно залити воду, щоб вона повністю заповнила всі труби і видавила з них повітря – з завоздушеннимі трубами насос не захопили воду з колодязя. Також слід відкрити вентиль гідроакумулятора, щоб вода і повітря пішли без тиску. Цей прийом дозволить запустити насос без підвищеного навантаження і видавити весь повітря з водопроводу. Схема розведення труб по лазні і / або дому представлена ??нижче:

Після цього приямок засипають 30-сантиметровим шаром керамзиту або пінопласту крихти, зверху роблять зворотне засипання раніше вийнятим грунтом, який слід утрамбувати. Шар грунту забезпечить надійне утеплення, а також створить додатковий захист від атмосферної вологи. Крім того, захистити насос від морозів можна, встановивши його на поверхні в заздалегідь побудовану і утеплену будку.